بررسی پرینتر مخصوص چاپ عکس Canon PIXMA iP7240

Canon PIXMA iP7240

پرینتر جوهرافشان کانن مدل IP7240

امروزه دستگاه های الکترونیکی جای خود را در زندگی روزمره انسان ها به خوبی پیدا کرده اند , یکی از دستگاه های الکترونیکی وابسته به کامپیتر پرینتر ها هستند که در زندگی انسان نقش به سزایی ایفا می کنند . در این بین شرکت های بزرگی در حال رقابت هستند یکی از این شرکت ها کانن است ، این شرکت بزرگ محصولی با نام پرینتر ip7240 به بازار عرضه داشته که طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کرده است .

یکی از دستگاه های مدرن و پیشرفته در حوزه چاپ تصویر و تبلیغات، پرينتر مخصوص چاپ عکس Canon PIXMA iP7240 است. این نوع پرینتر با نام تجاری Canon PIXMA iP7240 در بازار شناخته می شود و قابلیت های منحصر به فردی در چاپ تصاویر دارد. پرينتر Canon PIXMA iP7240 با تعداد 5 کارتریج مجزا برای جوهر و قابلیت اتصال به شبکه اینترنت (Wi-Fi)، جزو دستگاه های مجهز چاپ عکس به شمار می رود.

یک صفحه دو قسمتی مجزا برای قرار گرفتن کاغذها در پرینتر Canon PIXMA iP7240 در دستگاه تعبیه شده است و قابلیت تنظیم چاپ خودکار نیز برای این پرینتر طراحی شده است.

ویژگی های مفصل

اولین چیزی که برای هر کاربر در خرید پرینتر مهم است این است که آیا این پرینتر به صرفه است یا نه ! پرینتر Canon PIXMA iP7240 است و همان طور که در مقالات خانه پرینتر گفتیم پرینتر های لیزری به صرفه تر هستند و با سرعت تر . اما این موضوع برای کاربران Canon PIXMA iP7240 صدق نمیکند چرا که این پرینتر با وزن 6.6 کیلوگرگرم و ابعاد 451x368x128 میلی متر هم به صرفه است هم با کیفییت , هم با قیمتی مناسب هم توانی کپی رنگی و سیاه سفید را دارد اما تک کاره است و تنها سایز کاغذ A4 کپی میگیرد که این مسئله چندان مهمی در پرینتر ها در این رنج قیمتی نیست .

سرعت چاپ در دستگاه های جوهر افشان از اهمیت زیادی برخوردار نیست چرا که به طور معمول پرینتر های جوهری بسیار کند تر از پرینتر های لیزری هستند ولی باز به گفته خود شرکت کانن سرعت Canon PIXMA iP7240 در حالت رنگی قابلیت چاپ 10 برگ در دقیقه و در حالت سیاه‌سفید 15 برگ در دقیقه را داراست که این اعدا و ارقام برای پرینتر جوهری بسیار عالیست .

همپنین رزولوشن  پرینتر 7240 9600x2400dpi بوده که بسیار مناسب برای چاپ عکس است . اگر چه که نباید از یک پرینتر جوهر افشان تک کاره انتظار پرینتر لیزری چهار کاره را داشت اما با مزییت ها و ویژگی های خاص پرینتر 7240 میتوان انتظار های فرا تری داشت . پرینتر ip7240 قابلیت چاپ بر روی CD و چاپ دورو را دارد همپنین محهز به سیستم وای فای است و طبق گفته کانن از پنج تک کارتریج جوهری تغذیه میکند .

حرف آخر

پرینتر جوهرافشان مدل IP7240 یک پرینتر از نوع جوهری تک کاره است.اما سخت جان , شیک , با امکانات خوب مسل شبکه بی شیم و چاپ بر روی سی دی,همپنین با این امکانات توانسته سرعت و کیفیت مطلوبی را هم ارائه دهد . نداشتن پورت شبکه و وزن نسبتا بالا ازنقاط ضعف این دستگاست .


مزایا

عملکرد عالی با پنج جوهر و پرینت با وا فایدر پرینت های آزمایشی : چاپ با کیفت و سرعت بالاطراحی سطح پایین به همراه سینی های یکپارچه کاغذمجهز به چاپ همراه و ایرپرینت اپلمجهز نرم افزار (عکس های من در باغ)دیسک مستقیم چاپ و دو رو زن اتوماتیکچاپ بیشتر با جوهر (XL) به صورت اختیاری

 Canon PIXMA iP7240

عملکرد عالی، شیک طراحی

با اتصال وای فای و پنج تک تانک جوهر باعث عملکرد بالای پرینتر در عوامل سرعت و کیفیت هرچه بیشتر در چاپ عکس,مدارک و سی دی. تمام این امکانات در هرجای منزلتان و یا محل کار به راحتی با اتصال به موبایل قابل کنترل است. طراحی شیک و جدید اما رده پایین بسیار مناسب است برای کسانی که فضای خالی کمی دارند.

صرفه جویی در کاغذ و انرژی

با دو رو زن اتوماتیک و چاپ دو طرف علاوه بر صرفه جوی  در کاغذ , اسناد را به صورت حرفه ای پرینت میکند.صرفه جوی در مصرف انرژی با روشن کردن کلید اتو پاور و تایین زمان شروع پرینت از جمله آپشن ها و مزییت های این دستگاه است.

چاپ بیشتر، مصرف کمتر!

کاهش ضایعات و چاپ موثرتر با پنج تک تانک جوهر که به راحتی بعد از اتمام هر کدام قابل تعویض است, همپنین شما میتوانید با خرید جوهر های XL تا 2.2 برار مصرف استاندارد دستگاه ,چاپ کنید و در پول خود صرفه جویی کنید.

خرید مستقیم این محصول

فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک تلگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک اینستاگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY