مقایسه دانگل(Dongle) با مودم 4G

Dongle

امروزه استفاده از اینترنت یکی از مهم‌ترین کارها برای هر فرد است اما اینکه چطور می‌توان به بستر اینترنت دسترسی داشت روش‌های مختلفی دارد اما اینکه چطور هرجایی به این بستر دسترسی داشته باشیم، استفاده از اینترنت همراه است که تا به امروز چهار نسل از وجود آن گذشته است.

ما در این مقاله قصد داریم که به مقایسه دانگل (Dongle) با مودم 4G بپردازیم و جواب سؤال اینکه از مودم استفاده کنیم بهتر است یا دانگل را با شما عزیزان پیدا کنیم. ابتدا به ماهیت اینکه هرکدام از این موارد چیست پرداخته و تفاوت‌های آن‌ها را بررسی کرده‌ایم، پس تا پایان مقاله با های بای همراه باشید.

کاربرد مودم در زندگی روزمره ما چیست؟

مودم دستگاهی سخت‌افزاری است که می‌تواند داده‌ها را از شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت دریافت کند و به موبایل، لپ تاپ و کامپیوتر و لوازم جانبی دیجیتال دیگر منتقل کند و بستر اینترنت را برای شما فراهم کند.

کاربرد مودم‌ها در اوایل به بازار آمدن‌شان تنها مدولاسیون سیگنال بود. این کار به این منظور بود که سیگنال‌های دارای اطلاعات بتوانند مسافت بیشتری را طی کنند به این صورت که این سیگنال‌های ضعیف را با یک سیگنال قدرتمند ترکیب می‌کنند و این‌گونه اطلاعات شما یک مسافت طولانی را طی می‌کنند.

نام این دستگاه از کارایی اولیه آن یعنی مدولاسیون گرفته شده و صرفاً به علت پیشینه‌ای که داشته، این نام بر روی مودم‌ها ماندگار شده و کاربرد اصلی آن تا به امروز بسیار متفاوت‌تر شده است.

Dongle

دانگل (Dongle) چه کاربردی دارد؟

در ادامه مقاله مقایسه دانگل (Dongle) با مودم 4G به تفاوت دانگل (Dongle) با مودم 4G می‌پردازیم.

اگر در زمینه‌های کامپیوتری فعالیت داشته باشید احتمالاً نام دانگل (Dongle) را بارها شنیده باشید این دستگاه بسیار کوچک است و برای اتصال دستگاه‌هایی که قابلیت اتصال به اینترنت را ندارند، استفاده می‌شود و می‌توان بااستفاده از این قطعه کامپیوتر و لپ‌تاپ خود را به این شبکه متصل کرد. برای مثال اگر کامپیوتر شما نه درگاه ورودی کابل شبکه داشته باشد و نه قابلیت اتصال به اینترنت به‌صورت بی‌سیم شما می‌توانید با استفاده از این قطعه به اینترنت متصل شوید و از کامپیوتر خود استفاده کنید.

البته این دانگل‌ها (Dongle) انواع مختلفی دارند که با استفاده از آن‌ها شما می‌توانید به موس و کیبورد بی‌سیم نیز متصل شوید یا با استفاده از دانگل (Dongle) بلوتوث، بستر استفاده از این قابلیت را برای کامپیوتر خود فراهم کنید.

مودم 4G چه تفاوتی با دانگل 4G دارد؟

در این بخش از مقاله مقایسه دانگل (Dongle) با مودم 4G تفاوت میان آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. همانطور که گفته شد مودم‌ها با دریافت اطلاعات از شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت، این بستر را برای ما فراهم می‌کنند و سرعت آن برای مثال اگر 4G باشد، اطلاعات را از شرکت اینترنتی با این سرعت دریافت کرده و به دستگاه شما انتقال می‌دهند اما دانگل(Dongle) به‌ خودی ‌خود نمی‌تواند این اطلاعات را از شرکت خدمات‌دهنده اینترنت دریافت کند، بلکه تنها در یک مسافت محدود و مشخص شده‌ای می‌توانند این کار را انجام داده و بستر اینترنت را برای دستگاه شما فراهم کند.

مودم بخریم یا دانگل (Dongle)؟

در نهایت سؤال اصلی که کدام یک از این‌ها برای ما مناسب‌تر است را شما باید انتخاب کنید، اما همان‌طور که در این مقاله متوجه شدید دانگل‌ها (Dongle) بسیار کوچک‌تر و سبک‌تر از مودم‌های همراه هستند اما محدودیت زیادی دارند و همچنین برخی از آن‌ها به‌ تنهایی نمی‌توانند بستر اینترنت را برای شما فراهم کنند، اما با استفاده از مودم‌های جیبی می‌توانید به‌راحتی هرجا که آنتن تلفن موجود است به اینترنت متصل شوید و با بالاترین سرعت از آن استفاده کنید.

فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک تلگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک اینستاگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY