آموزش تصویری کانفیگ مودم روتر DSL-2750U

DSL-2750U

راهنمای تنظیم سریع مودم روتر DSL-2750U

آدرس IP پیش فرض این مودم 192.168.1.1 و Subnet Mask آن 255.255.255.0 است. این مقادیر قابل تغییر است اما در این راهنما ما از مقادیر پیش فرض جهت تنظیم استفاده می کنیم. تنظمات IP کارت شبکه متصل شده را برای اتصال صحیح تنظیم کنید.

برای وارد شدن به مراحل نصب مودم دی لینک DSL-2750U ابتدا باید آدرس آی پی مودم را در آدرس بار مرورگر خود وارد کنید و اینتر بزنید.(لازم به توضیح است آدرس آی پی مودم بصورت پیش فرض 192.168.1.1 میباشد).

DSL-2750U

نام کاربری را admin و رمز عبور را نیز admin وارد کنید.(این مقادیر نیز بصورت پیش فرض می‌باشند. درصورتیکه از قبل رمز عبور را تغییر داده‌اید باید با آن مقدار وارد شوید. درصورتیکه رمز عبوری که از قبل تعریف کرده‌اید را به یاد ندارید نیاز هست دستگاه را ریست سخت‌افزاری کرده و با مقدار پیش فرض وارد شوید.)

1- صفحه تنظیمات دستگاه برای شما باز می‌شود. روی گزینه Setup Wizard کلیک کنید.

2- در صفحه‌ای که باز می‌شود Next را بزنید.

3- در این صفحه می‌توانید منطقه‌ی زمانی خود را انتخاب کنید.(انجام این مرحله اختیاری است)

4- در این مرحله نیاز هست نوع کانکشن خود را در قسمت Protocol انتخاب کنید. (اگر می‌خواهید بصورت اتومات کانکت شوید PPPoE را انتخاب کنید. اگر گزینه Bridge را انتخاب کنید نیاز هست برای اتصال به اینترنت کانکشن بسازید.)

VPI و VCI را مقدار دهید. (این مقدار از سمت شرکت سرویس‌دهنده اینترنت تعریف می‌شود که در اکثر شرکت‌ها بصورت VPI=0 و VCI=35 تعریف می‌شود. اگر از این مقدار مطمئن نیستید با شرکت سرویس‌دهنده اینترنت خود تماس بگیرید.)

در صورت انتخاب پروتکل PPPoE برای کانکت شدن بصورت اتومات نیاز هست مقدار Username و Password که از طرف شرکت سرویس‌دهنده(ISP) دراختیار شما قرار داده می‌شود را وارد کنید و در نهایت Next را بزنید.

5- در مرحله بعد تنظیمات وایرلس مودم 2750u دی لینک انجام می‌شود. با برداشتن تیک گزینه Enable Your Wireless Network می‌توانید وایرلس دستگاه را غیر فعال کنید. برای وایرلس مودم در قسمت Wireless Network Name(SSID) نام و در قسمت Pre-Shared Key رمز عبور تعریف کنید. در قسمت Visibility Status می‌توانید انتخاب کنید که وایرلس دستگاه قابل رؤیت برای دیگران باشد یا نه!

6- در پنجره‌ای که باز می‌شود این امکان برای شما وجود دارد که رمز عبور ورود به صفحه‌ی تنظیمات مودم را تغییر دهید. در صورتیکه مایل به تغییر نیستید کلید Skip را بزنید.

7- در صفحه‌ی بعد گزارشی کلی از اطلاعات ورودی شما نمایش داده می‌شود. در صورت اطمینان از صحت اطلاعات Apply را بزنید در غیر اینصورت با استفاده از کلید Back به مراحل قبل بروید و اطلاعات را اصلاح کنید.

بدین ترتیب نصب مودم dsl-2750u دی لینک به پایان میرسد. برای انجام تنظیمات جزئی‌تر وایرلس دستگاه وارد منوی Wireless از سربرگ SETUP شوید. دو زیر منوی Wireless Basic و Wireless Security قابل ملاحظه میباشند.

در منوی Wireless Basic می‌توانید علاوه بر اطلاعات وارد شده از قبل، کانال وایرلس را در قسمت Wireless Channel بصورت دستی مقدار دهید و همچنین Band Width مودم را روی 20/40MHz بگذارید.(قابل به توضیح است کانال‌های 1-3-11 کانال‌های خلوت‌تری می‌باشند.)

در منوی Wireless Security می‌توانید بسته به نیاز خود نوع رمزگذاری وایرلس را انتخاب کنید.

در صورت تمایل برای تغییر آی پی dsl-2750u می‌توانید به منوی Local Network از سربرگ SETUP بروید و تنظیمات لازم را انجام دهید.

برای تعریف Port به منوی Port Forwarding از سربرگ ADVANCED بروید.

در سربرگ ADVANCED صفحه تنظیمات مودم 2750u تنظیمات مربوط به MAC Filtering و WPS Setting وجود دارد.

خرید مستقیم مودم روتر DSL-2750U

فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک تلگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک اینستاگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY