بررسی تلفن تحت شبکه گرنداستریم مدل GXP1628

GXP1628

 GXP1628 یک تلفن IP پر مصرف برای کاربران شرکت های کوچک می باشد. GXP1628 مجموعه ای از ویژگی های قدرتمند VoIP را با طراحی مدرن ارائه می دهد. GXP1628 حداکثر 2 خط را پشتیبانی می کند و از پورت های گیگابایت برای حداکثر سرعت ارتباط و کیفیت تماس بهره می برد.

این تلفن GXP1628 شامل 8 کلید شماره گیری BLF است که به کاربران امکان می دهد به راحتی بر وضعیت برنامه های افزودنی و انتقال تماس نظارت داشته باشند. این تلفن GXP1628، از ویژگیهای تماس ضروری و نمایشگر LCD با نور پس زمینه 132×48 برای ارتباط آسان پشتیبانی می کند.  GXP1628 همچنین به پورت های دو گیگابایتی با PoE یکپارچه مجهز شده است .

GXP1628 دارای فناوری پیشرفته رمزگذاری امنیتی SRTP و TLS است. GXP1628 از گزینه های مختلف پرونده های XML رمزگذاری شده و TR-069 پشتیبانی می کند. XML یک فرمت پرونده Extensible Markup Language (XML) است که برای به اشتراک گذاری داده ها در شبکه جهانی وب ، اینترانت ها و … با استفاده از متن استاندارد ASCII استفاده می شود. XML مشابه HTML است. XML یک زبان نشانه گذاری است که توسط کنسرسیوم جهانی وب (W3C) برای رمزگذاری اسنادی که هم انسان و هم ماشین می تواند بخواند ایجاد شده است.

پشتیبانی از POE

تکنولوژی POE نیاز به سیم کشی ویژه دارد.  کابل کشی  Cat 5e ،  Cat 6 و … و اتصالات “RJ45” برای شبکه های محلی و منظم PoE استفاده نمی شود. این فناوری برای شبکه های محلی اترنت (LAN) است که اجازه می دهد جریان الکتریکی لازم برای بهره برداری از هر دستگاه توسط کابل های داده و نه توسط کابل های برق انجام شود. جریان با استفاده از مؤلفه ای به نام انژکتور وارد کابل می شود.

GXP1628

همه دستگاه های SIP Grandstream از یک فایل پیکربندی قالب باینری اختصاصی و پرونده پیکربندی فرمت XML پشتیبانی می کنند. این پرونده پیکربندی XML توسط مکانیسم Plug and Play UCM6100 ایجاد می شود که به شما امکان می دهد دستگاه های SIP Grandstream را به صورت پیکربندی صحیح تهیه کنید.

پشتیبانی هدست HSE

هدست HSE (electronic hook switch) دستگاهی است که به صورت الکترونیکی هدست و تلفن بی سیم را به هم وصل می کند.

امنیت رمزگذاری

رمزگذاری، موثرترین روش برای دستیابی به امنیت داده هاست. برای خواندن یک فایل رمزگذاری شده ، باید به یک کلید مخفی یا رمز عبور دسترسی داشته باشید تا امکان رمزگشایی آن را فراهم کند. داده های رمزگذاری نشده به متن ساده و داده های رمزگذاری شده، به متن رمزنگاری شده گفته می شوند.

چند زبانه

این تلفن گرند استریم GXP1628 قابلیت پشتیبانی و تنظیمات چند زبانه را دارد. این قابلیت برای استفاده کاربر از زبان محلی برای نمایشگر تلفن می باشد. این محصول از زبان هایی چون عربی، انگلیسی ، آلمانی ، ایتالیایی ، فرانسوی ، اسپانیایی ، پرتغالی ، روسی ، زبان چینی سنتی و ساده ، کره ای ، ژاپنی و … پشتیبانی می کند.

اینترنت گیگابایت

اینترنت گیگابایت نسل بعدی سرویس اینترنت باند پهن است که در آن انتقال داده از طریق خطوط فیبر نوری و با سرعت 1000 مگابیت در ثانیه صورت می گیرد. برای مشتریان زیادی اتصال اینترنتی که 100 برابر سریعتر از سرویس پهنای باند معمولی باشد دارای اهمیت است.

عمدتا برای این محصولات یکی از مهمترین شاخصه ها، صفحه نمایش است. هر چه  صفحه نمایش این گوشی های تحت شبکهT بزرگتر و با کیفیت تر باشد، می توان گفت که کاربر پسندتر است. صفحه نمایش این محصول 2.9 اینچ است که  بسیار مناسب است. همچنین این صفحه نمایش، دارای نور پس زمینه و پشتیبانی از پروتکل های امنیتی TLS و SRTP است.

نکته دیگری که در  مورد این قبیل از  تلفن های تحت شبکه می توان اشاره کرد، سازگاری و هماهنگی کامل آن ها با پلنفرم های مختلفی است که عمدتا در شرکت ها و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. عمدتا سه نوع  از پلتفرم ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. به طوری که می توان گفت جزو اساسی در شرکت ها و سازمان ها هستند.

ایزابل ، 3CX و استریسک  سه گروه بسیار مهم از این پلتفرم های بسیار کاربردی هستند. این گوشی تحت شبه با هر سه مدل از پلتفرم هایی که گفتیم، سازگاری کامل دارد.

پروتکل های بسیار زیادی وجو دارد که این تلفن های تحت شبکه از آن ها  پشتیبانی می کند.

پروتکل های SIP RFC3261, TCP/IP/UDP , RTP/RTCP , HTTP/HTTPS , ARP/RARP , ICMP , DNS (A record,SRV,NAPTR), DHCP,PPPoE, SSH, TFTP, NTP, STUN, SIMPLE, LLDP-MED, LDAP,  اTR-069, 802.1x, TLS, SRTP, CDP/SNMP/RTCP-XRاز جمله این پروتکل ها هستند.

تلفن تحت شبکه گرند استریم  دارای 13 کلید اختصاصی GXP1628 برای Mute ، Headset ، Transfer ، Conference ، Send و Redial ، SpeakerPhone ، Volume ، Phonebook ، Message ، Hold ، PAGE/Intercom ، Record ، Home است که کار را برای کاربران بسیار راحت می کند.

از دیگر نکات بسیار مهم برای یک  تلفن تحت شبکه پشتیبانی از کدک های مهم است. این کدک ها باعث می شوند تا کیفیت صدا برای این گونه از ارتباطات اینترنتی به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند. VAD , CNG , AEC , PLC , AJB , AGC و G.711 , G.722 , G.723 , G.726-32, G.729 A/B , iLBC , inband and out-of-band DTMF کدک های صوتی موجود در این مدل است.

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در هنگام استفاده از یک تلفن تحت شبکه،  توجه به مسائل امنیتی آن است. به این معنی که باید تمام تمهیدات لازم را برای  یک ارتباط امن و بسیار  خوب بین فرستنده و گیرنده برقرار کرد. به همین دلیل در حوزه ویژگی های امنیتی در این دسته از تلفن ها، باید گفت که Layer 2 QoS (802.1Q , 802.1P)  و Layer 3 (ToS , DiffServ , MPLS)، سطح دسترسی کاربر و مدیر ، پشتیبانی از الگوریتم رمزنگاری MD5 و AES به صورت 256 بیتی، پیروی  از TLS , SRTP , HTTPS , 802.1x media access control و …جزو ویژگی های بارز و شخص امنیتی در  این دسته از تلفن ها است.

خرید مستقیم این محصول

فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک تلگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک اینستاگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY