بررسی پرینتر لیزری رنگی Hp LaserJet Enterprise M750n

Hp LaserJet Enterprise M750n

پرینتر لیزری رنگی Hp LaserJet Enterprise M750n شاید یکی از سنگین ترین پرینترهای لیزری و رنگی برند HP باشد. این پرینتر ۵۰ کیلوگرم وزن دارد و قاعدتاً نیاز به حداقل دو نفر برای جابجایی دارد. ابعاد آن نیز با توجه به سعی و کوشش برند سازنده در هر چه کوچک کردن آن، به ابعاد ۴۶۵ × ۵۸۶ × ۵۴۴ میلی‌ متر رسیده است که بطور قطع نیاز به میز مخصوص خود در محیط کار دارد. این ابعاد و وزن حتماً دلیلی دارد و دلیل آن استفاده از کارتریج و سخت افزار پر قدرت برای بازدهی و کاربری بالاتر است.

بازدهی و کاربری پرینتر Hp LaserJet Enterprise M750n

پرینتر لیزری رنگی Hp LaserJet Enterprise M750n بصورت پیشفرض می تواند تا ۱۲۰۰۰۰ برگ را به چاپ برساند که رقم بسیار بالایی است. اما مصرف پیشنهادی HP یک چیز مابین ۲۵۰۰ تا ۱۳۰۰۰ برگ است که البته بطور نسبی این رقم هم کم نیست. در نتیجه این پرینتر برای محیط های پر مصرف که نیاز به چاپ لیزری و رنگی پر سرعت دارند مناسب است. سرعت چاپ در این پرینتر به گفته سازنده تا ۳۰ برگ در دقیقه می رسد با توجه به این که برای گرم شدن و چاپ اولیه نیاز به ۱۰ ثانیه دارد. این سرعت قابل قبولی است.

یکی از دلایلی که باعث شده Hp LaserJet Enterprise M750n سایز و وزن بزرگتری داشته باشد، قابلیت چاپ کاغذ های A3 است. کاغذ A3 برای چاپ نسبت به کاغذ A4 اصولاً نیاز به سخت افزار بزرگتری دارد. همین دلیل باعث شده تا کارتریج های این مدل نیز بزرگتر باشند. در کنار این سخت افزار چاپی، حافظه ۱ گیگابایتی و پردازشگر ۸۰۰ مگاهرتزی، در نهایت چاپ سریع تری را کاربر تحویل می گیرد.

طراحی

به ابعاد و وزن دستگاه اشاره شد که باید مورد توجه خریدار این مدل قرار گیرد. اگر از بالای دستگاه شروع کنیم، متوجه خروجی عمق دار چاپ می شویم که کاغذ های پرینت شده تا ۳۰۰ برگ را به خوبی در خود جای می دهد. در جلو و سمت راست دستگاه پنل نمایشگری کوچک برای نمایش مقدار تونر باقی مانده و همچنین مدیریت دستگاه با دکمه های تعبیه شده قرار دارد.

  Hp LaserJet Enterprise M750n

کارتریج تونر

وقتی درب کارتریج ها را باز کنیم، می توانیم چهار رنگ تونر کارتریج را ببینیم. پایین دستگاه دو درب کشویی سینی کاغذ قرار دارد. سینی کاغذی که روی آن عدد ۲ است، تا ۲۵۰ برگ و سینی کاغذی که روی آن عدد ۳ است، تا ۵۰۰ برگ را درون خود جای می دهند. سمت راست دستگاه یک ورودی چند منظوره کاغذ قرار دارد که آن هم ۱۰۰ کاغذ را می تواند نگه دارد. با این مقدار ورودی کاغذ، بنظر کاربران دیگر نیازی به تغذیه پی در پی کاغذ ندارند. با این حال Hp LaserJet Enterprise M750n قابلیت ارتقاء سینی کاغذ دارد.

ست کارتریج پرینتر لیزری رنگی Hp LaserJet Enterprise M750n با نام عمومی HP 650A شناخته می شود. رنگ مشکی کارتریج می تواند تا ۱۳۵۰۰ برگ و سایر رنگها تا ۱۵۰۰۰ برگ را می توانند در حالت %۵ چاپ کنند. این ست کارتریج چه بصورت اورجینال و چه غیر اورجینال سازگار، در داخل کشور موجود است. باید توجه داشت هر رنگ کارتریج، کد مخصوص به خود را دارد.

اتصالات و سازگاری

پرینتر لیزری رنگی اچ پی M750n با دو درگاه مهم USB و Ethernet می تواند به سیستم یا شبکه داخلی متصل شود. این دستگاه فاقد اتصال بی سیم است اما با یک روتر AP می توان آنرا درون شبکه بی سیم قرار داد که با موبایل و تبلت، اسناد را پرینت گرفت. M750n با تمام سیستم عامل های پر استفاده امروزی سازگار است.

خرید مستقیم این محصول

فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک تلگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک اینستاگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY