بررسی پرینتر جوهرافشان اپسون L805

L805

پرینتر ارزان …

این شعار کمپانی اپسون برای رونمایی از پرینتر های سبک وزن و همه فن حریف خود می باشد که ما آن را بنا بر مناسبات به “پرینت ارزان و با کیفیت” تغییر میدهیم . یک صفت “باکیفیت” ناقابل در توصیف محصولات این برند جا افتاده است .

پرینتر های جوهرافشان با قابلیت های همه جانبه خود هم دل کاربران خانگی و هم کاربران اداری حسابی برده است . خصوصا که با قیمت مناسبشان حجت را برای خرید تمام کرده اند و جای هیچ شک و شبهه ای باقی نمیگذارند . هرچند پرینتر های جوهرافشان به تند و تیزی پرینتر های لیزری عمل نمی کنند اما با تکیه بر قیمت مناسبشان می توان عطایش را به لقایش بخشید .

این پرینتر متخصص چاپ عکس می باشد که برای رفاه حال کاربران و صرفه جویی جیب آنها تانکر جوهر را در خود دستگاه گنجانده است .
هنرنمایی دستگاه اپسون L805 تنها به چاپ تصاویر با کیفیت ایده آل ختم نمی شود ، چاپ روی CD یا DVD نیز میتوان به لیست قابلیت های این دستگاه 6 کیلوگرمی اضافه کرد .

L805

ساز و کار ساخت و طراحی :

پرینتر L805 یک پرینتر بزرگ است ، هم از لحاظ سایز و اندازه ، هم از نظر کیفیت و قابلیت ها!
قرار دادن این دستگاه روی میزکار اصلی شما ، ایده خوبی نخواهد بود پس بهتر است قبل از خرید فکر محل قرارگیری این پرینتر را بکنید .

عرض این دستگاه بیش از نیم متر می باشد و مخزن رنگ جداشدنی این دستگاه که متشکل از 6 رنگ می باشد در کنار این دستگاه تعبیه شده .بدنه پرینتر L805، تلفیقی از مات و براق به رنگ مشکی است تا یک طراحی لوکس و مدرن رابه رخ شما بکشد .
شاید باورش سخت باشد اما این پرینتر خوش قیمت قابلیت اتصال بی سیم به تلفن همراه را داراست تا یک سر و گردن از رقبای خود جلو بزند . البته ناگفته نماند برای برقراری این اتصال یک واسطه به نام روتر نیاز است .

سازندگان پرینتر اپسون L805 فکر همه جا را کرده اند و سینی کاغذ ورودی در پشت دستگاه و سینی کاغذ خروجی در جلوی دستگاه تعبیه شده تا کاغذ کوچکترین خط و خشی برندارد .

سینی ورودی به اندازه صد برگ ظرفیت دارد که اگر بخواهید از کاغذ مخصوص عکس استفاده این تعداد به 20 عکس کاهش پیدا می کند .

ویژگی های کلیدی :

6 رنگ به کار رفته در مخزن رنگ پرینتر L805 ، علاوه بر 4 رنگ معمول بکار رفته دستگاه های 4 رنگی ، دو رنگ قرمز روشن و آبی روشن را اضافه دارد تا تصاویر چاپی نهایی بسیار نزدیک تر به واقعیت از آب درآید .

نیاز به توضیح نیست که پرینتر های 6 رنگ تخصصی تر و پیشرفته تر از سیستم های 4 رنگ عمل می کنند و تصاویر چاپ شده نهایی بیشتر به دل مخاطب خواهد نشست .

وقتی از شعار “پرینت ارزان” حرف میزنیم ، بخش عمده آن به هزینه ی پایین خرید جوهر پرینتر برمیگردد که در اغلب اوقات جیب کاربر را حسابی مورد عنایت قرار می دهد .

اگر تجربه ی استفاده از پرینتر های مجهز به کارتریج های یکبار مصرف را داشته باشید ، کار با پرینتر جوهر افشان اپسون L805 تجربه گشت و گذار در بهشت را برایتان تداعی خواهد کرد . کارتیج های این دستگاه یکبار مصرف نیست و پس از هربار استفاده هزینه تعویض را به دوش شما نخواهد گذاشت .

همه پرینترهای جوهرافشان اپسون ، روی زیربنای مستحکمی به نام فناوری Micro Piezo بنا شده اند و به زبان ساده  Micro Piezo برگ برنده این کمپانی در تکنولوژی جوهرافشان به حساب می آید.
یه کمک فناوری Micro Piezo ، قطره های جوهر با فشار از نازل خارج می شود . برتری این فناوری از فناوری‌های دیگر در دو مورد خلاصه می شود :

  1. در ساز و کار فناوری Micro Piezo برای بیرون راندن قطرات جوهر از حرارت کمک گرفته نمی شود
  2. جوهر خارج شده از نازل این سیستم بسیار دقیق و حساب شده است .

حرارتی که برای خروج جوهر در دیگر دستگاه های جوهرافشان استفاده می شود ماهیت و رنگ جوهر را تحت تاثیر قرار داده و رنگ طبیعی جوهر ها را از بین می برد .

کیفیت چاپ تصاویر :

تمام این توضیحات و تفاسیری که تا اینجای ماجرا مطالعه کردید همه در راستای توصیف ریز و تخصصی کیفیت چاپ تصویر توسط این دستگاه می باشد . با تکیه بر فناوری Micro Piezo وارد بحث کیفیت چاپ پرینتر جوهرافشان L805 می شویم. در سریع ترین حالت می توانید یک عکس 15×10 را در مدت‌ زمان تنها 12 ثانیه آنهم با کیفیت پیکسلی یکسان و ثابت تحویل بگیرید.


مسئولیت تقسیم رنگ ها در این دستگاه بر عهده 90 نازل مشکی و 90 نازل برای هر یک از شش رنگ می باشد که در نهایت چشمتان به جمال تصویری روشن میشود که وضوح 1440× 5760 پیکسل دارد . با جوهر Dye بکار رفته در این دستگاه خیالتان بابت شفافیت و کیفیت تصویر بیش از پیش راحت باشد ؛ خصوصا در مقابل رقیبش pigment که حرف ها برای گفتن دارد .
تنها محدودیتی که جوهر Dye نسبت به دیگر نمونه ها دارد این است که رابطه ی خوبی با نور خورشید ندارد و بهتر است در ارتباط غیرمستقیم با نور آفتاب باشد ، یک جایی مثل قاب عکس …

خرید مستقیم محصول

فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک تلگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک اینستاگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY