آموزش تصویری کانفیگ مودم تی پی لینک TL-MR6400

TL-MR6400

TP-Link تلاش کرده و انجام داده است تا در عمل دیگر نیازی به پیکربندی TP-Link TL-MR6400 نباشد. او خودش سیم کارت را شناسایی می کند و بلافاصله به اینترنت متصل می شود. ما فقط باید شبکه Wi-Fi را پیکربندی کنیم. نام کارخانه شبکه Wi-Fi را تغییر دهید ، یک رمز عبور برای Wi-Fi و برای روتر خود تنظیم کنید. من تصمیم گرفتم تمام مراحل راه اندازی TP-Link TL-MR6400 را نشان دهم و نکاتی را برجسته کنم.

به عنوان مثال ، اگر کد PIN روی سیم کارت غیرفعال نشده باشد ، باید آن را در تنظیمات روتر وارد کرده و ورودی خودکار فعال شود. همچنین ، کنترل پنل این مودم روتر TL-MR6400 به زبان انگلیسی است که ممکن است باعث ایجاد دردسر اضافی هنگام راه اندازی شود.

اگر می خواهید از TL-MR6400 به عنوان یک روتر معمولی استفاده کنید و اینترنت را از طریق کابل اترنت به آن متصل کنید ، پس فقط باید حالت کنترل را به حالت روتر بی سیم در صفحه کنترل تغییر دهید ، کابل را به پورت LAN / WAN متصل کنید و پارامترهای ارائه دهنده اینترنت خود را تنظیم کنید. در این مورد با جزئیات بیشتر در پایان مقاله خواهم نوشت.

برای کسانی که هنوز این مودم روتر TL-MR6400 را خریداری نکرده اند ، پیوندی برای بررسی روتر Wi-Fi TP-Link TL-MR6400 3G / 4G LTE با پشتیبانی از سیم کارت ها قرار می دهم. در آنجا می توانید تست سرعت 4G را نیز تماشا کنید.

قبل از پیکربندی ، توصیه می کنم تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید. اگر مودم روتر TL-MR6400 جدید است و هنوز آن را پیکربندی نکرده اید ، نیازی به تنظیم مجدد آن نیست. برای تنظیم مجدد TL-MR6400 ، دکمه WPS / Reset را فشار دهید و آن را نگه دارید تا چراغ روشن شدن نشانگر روشن شود. پس از آن ، باید صبر کنید تا روتر بارگیری شود (حدود یک دقیقه) و می توانید به پیکربندی بروید.

اما ابتدا باید میکرو سیم کارت را در شیار “سیم کارت” قرار دهید

TL-MR6400

به احتمال زیاد ، مودم روتر TL-MR6400 بلافاصله به شبکه اپراتور تلفن همراه متصل می شود و توزیع اینترنت را شروع می کند. این را می توان با نشانگر “اینترنت” و سطح شبکه تعیین کرد

باید برخی از تنظیمات را انجام دهید. اگر سیم کارت جدید است (کد PIN غیرفعال نیست) ،اما اگر سیم کارت جدید است , جدید نیز باید با برقراری تماس با هر شماره ای در تلفن فعال شود. اگر نتوانستید با یک روتر سیم کارت دوست شوید ، آن را امتحان کنید. یا به اسناد و مدارک موجود در سیم کارت نگاه کنید ، معمولاً نحوه شروع استفاده از آن ذکر شده است

از طریق شبکه Wi-Fi به روتر وصل شوید (نام کارخانه (SSID) و رمز عبور (رمز عبور بی سیم / پین) در برچسب پایین دستگاه نشان داده شده است) ، یا از طریق کابل شبکه.

سپس مرورگر را راه اندازی کرده و به آدرس می رویمhttp://tplinkmodem.net… بیشتر بخوانید اینجا: tplinkmodem.net – وارد تنظیمات مودم TP-Link شوید. همچنین می توانید از آدرس IP استفاده کنید – 192.168.1.1… اگر نمی توانید به رابط وب روتر وارد شوید ، این مقاله را ببینید.

اگر سیم کارت مسدود شده باشد ، یک پیام مربوطه ظاهر می شود که از شما می خواهد به تنظیمات بروید و کد PIN را وارد کنید.

ما کد PIN را وارد می کنیم (که معمولاً در اسناد مربوط به خود کارت نشان داده می شود) و سوییچ را کنار «PIN باز کردن خودکار قفل خودکار» قرار می دهیم تا مودم روتر TL-MR6400 در آینده بتواند خود این PIN را وارد کند. روی “ذخیره” کلیک کنید و با کلیک روی “تنظیم سریع” به تنظیمات سریع برگردید.

سیم کارت قفل شده است و می توانیم با پیکربندی ادامه دهیم. انتخاب منطقه خود

پیکربندی سیم کارت پارامترهای اپراتور Kyivstar من به طور خودکار برای من ثبت شد. فکر می کنم ، در مورد شما ، هیچ چیز نیاز به پیکربندی ندارد. اگر مودم روترTL-MR6400 نتوانست تنظیمات اپراتور شما را تعیین کند ، نام دستیابی (APN) را به صورت دستی وارد کنید.

مرحله بعدی راه اندازی Wi-Fi است. در اینجا ما فقط نام و رمز عبور شبکه Wi-Fi را تغییر می دهیم. من توصیه نمی کنم رمز عبور کارخانه را روی Wi-Fi بگذارید (همانطور که من انجام دادم).

ما سوئیچ را در کنار مورد مورد نظر قرار می دهیم و “بعدی” را کلیک می کنیم.

تست اتصال دوباره روی “بعدی” کلیک کنید. اگر پیامی ظاهر شد که “اینترنت متصل نیست. اینترنت به دلیل کمبود سیگنال 3G یا 4G در دسترس نیست” ، شاید در محلی که اکنون هستید واقعاً هیچ پوشش 3G / 4G وجود ندارد. ممکن است لازم باشد از سیم کارت اپراتور دیگری استفاده کنید. یا این سیم کارت را در تلفن خود بررسی کنید. همچنین ممکن است محدودیت هایی از طرف اپراتور وجود داشته باشد. یا اینکه تنظیمات را برای شرکت مخابراتی خود اشتباه پیکربندی کرده اید.

در پنجره بعدی ، بر روی دکمه “پایان” کلیک کنید.

اگر صفحه اصلی رابط وب به طور خودکار باز نمی شود ، پس دوباره به سادگی به tplinkmodem.net بروید.

تمام اطلاعات لازم در آنجا نشان داده خواهد شد. از جمله اتصال به شبکه تلفن همراه اپراتور. حالت شبکه 3G / 4G ، قدرت سیگنال و غیره

در رابط مبتنی بر وب ، می توانید توابع اضافی لازم را پیکربندی کنید. همچنین ، از طریق تنظیمات روتر ، می توانید پیامک (در یک بخش پیام کوتاه جداگانه) را مشاهده و ارسال کنید ، یا دستورات ساده USSD (در بخش شبکه – USSD) ارسال کنید. به عنوان مثال ، برای بررسی تعادل.

پیکربندی اتصال WAN – اترنت

اگر اینترنت از طریق کابل دارید ، در تنظیمات ، در بخش “حالت عملیاتی” ، ما روتر را به “حالت بی سیم روتر” منتقل می کنیم. پس از ذخیره تنظیمات ، روتر مجدداً راه اندازی می شود.

کابل ارائه دهنده باید به پورت LAN / WAN متصل شود.

دوباره به تنظیمات بروید و در بخش “شبکه” – “اینترنت” یک نمایه جدید ایجاد کنید که در آن نوع اتصال را انتخاب کرده و پارامترهای لازم را برای اتصال به ارائه دهنده اینترنت خود تنظیم کنیم. با پشتیبانی ارائه دهنده می توانید تمام پارامترها را بررسی کنید. لطفاً توجه داشته باشید که ارائه دهنده می تواند با آدرس MAC الزام آور باشد.

پس از تنظیم ، نمایه را ذخیره کنید. روتر باید به اینترنت متصل باشد. وضعیت اتصال ایجاد شده باید “Connected” باشد.

به مورد “پشتیبان گیری 3G / 4G” توجه کنید. می تواند خاموش یا روشن شود. من درک می کنم که این تنظیم به شما امکان می دهد از اتصال از طریق سیم کارت به عنوان پشتیبان استفاده کنید. وقتی اینترنت از طریق کابل از بین می رود ، روتر از طریق شبکه 3G / 4G ارتباط برقرار می کند.

خرید مستقیم این محصول

فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک تلگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک اینستاگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY