بررسی روتر بی سیم 300Mbps نتیس WF2409D

WF2409D

گسترش ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی را می‌توان از پدیده‌های اعجاب‌انگیز دهه اخیر دانست. در سال‌های گذشته، کارکرد در فضای مجازی به قدری توسعه یافته که ارتباط صنایع مختلف در سرتاسر جهان را به راحتی و کم ترین هزینه، میسر ساخته است. در هرم اینترنت، کاربران در جایگاه مصرف‌کننده اصلی به‌شمار می‌روند و سازندگان سخت‌افزار، محصولات خود را برای کاربردهای مختلف در صنایع، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مصارف خانگی طراحی و عرضه می‌کنند.

سالانه میلیون‌ها دستگاه مودم، روتر و کارت شبکه به بازارهای جهانی عرضه و در اختیار کاربران اینترنت قرار می‌گیرند و روتر، یکی از تجهیزات حیاتی و تکمیلی صنعت تجهیزات شبکه است.

روتر یا مسیریاب دستگاهی است که قابلیت اتصال چند شبکه وایرلس یا کابلی به یک‌دیگر را فراهم می‌کند. روتر، سخت‌افزاری است که به عنوان یک میان‌افزار ایفای نقش کرده و اینترنت خروجی از مودم را دریافت و با اعمال مدیریت هوشمندانه، برای کامپیوترهای مصرف کننده یا اسمارت‌فون‌ها ارسال می‌کند.

این ابزارهای سودمند نظارت مطلقی بر روی داده‌ها و بسته‌های ورودی و خروجی دارند و از طریق داده‌های ذخیره شده بر روی حافظه و استفاده از جدول مسیریابی تعیین شده، مدیریت ارسال و دریافت دیتا را بر بستر اینترنت، بر عهده می‌گیرند.

WF2409D

شرکت netis یکی از سازندگان تجهیزات و عرضه کننده راه‌کارهای سازمانی شبکه است که مقر اصلی آن در شهر شنزن چین قرار دارد. روتر وایرلس مدل WF2409D نت‌ایز یکی از محصولاتی است که برای کاربران خانگی، اداری و شرکت‌ها طراحی شده است.

این محصول WF2409D از سری N‌ بوده و می‌‌تواند داده‌ها را با سرعتی معادل 300 مگابیت بر ثانیه منتقل کند. مدل WF2409D ازتجهیزات شبکه با استاندارد 802,11b/g/n حمایت کرده و سرعت دانلود اطلاعات از بستر اینترنت را تا 300 مگابیت بر ثانیه امکان‌پذیر می‌سازد.

این روتر WF2409D برای ایجاد تماس‌های اینترنتی VoIP و استریم محتوای تصویری با کیفیت HD‌ نیز مناسب است. مدل جدید نت‌ایز به سه آنتن MIMO پنج دسیبلی خارجی با امکان جداسازی مجهز شده تا شعاع اتصال پرسرعت اینترنت و نقل و انتقال داده‌های شبکه‌ای سایر دستگاه‌‌ها به آن، افزایش یابد.

روتر WF2409D نت‌ایز عمل‌کرد قابل قبولی را در بازی‌های آنلاین ارائه می‌کند تا تاخیر در ارسال و دریافت داده‌ها و قطعی‌های مکرر، محدودیت خاصی را برای گیمرها ایجاد نکند. قابلیت اتصال WAN روتر در حالت‌های DHCP، آی‌پی استاتیک، PPPOE و WISP سبب شده تا این روتر بسترهای فناورانه‌ای را برای اتصال به اینترنت و شبکه‌های داخلی سازمان‌ها فراهم سازد.

روتر وایرلس WF2409D از ویژگی‌های جدیدی برخوردار است که مدیریت کلاینت‌ها و مصرف پهنای باند را آسان می‌سازد. نمایش میزان استفاده از پردازنده اصلی (CPU Usage) و حافظه از قابلیت‌های این روتر است.

در آزمون‌های به عمل آمده، مقدار استفاده از پردازنده اصلی این روتر با 35 مصرف‌کننده بین 12 تا 15 درصد و میزان بکارگیری حافظه، 30 درصد است؛ اما مزیت مهم روتر در بخش Host Info کنترل پنل روتر قرار دارد؛ چراکه مدیر سیستم می‌تواند مقدار دانلود، آپلود و مشخصات تمام کلاینت‌های (مصرف‌کنندگان) متصل به روتر را با تمام مشخصات نظیر آی‌پی مشاهده کرده و با اعمال محدودیت سرعت دانلود و آپلود، میزان دسترسی کلاینت‌ها به اینترنت را مدیریت کند.

ارائه چند SSID شبکه برای مهمانان، راه‌‌اندازی آسان امنیتی با کلید WPS، کنترل و مدیریت پهنای باند و دسترسی هر کامپیوتر یا دستگاه‌های متصل، فیلترینگ IP، MAC و دامین و استفاده از الگوریتم‌‌ قدرتمند رمزنگاری WPA2-PSK از دیگر امکانات این روتر WF2409D است. روتر جدید نت‌ایز WF2409D به چهار درگاه کابلی LAN، یک درگاه WAN، کلید امنیتی WPS و ریست تجهیز شده و با امکانات مدیریتی و شعاع گسترده تحت پوشش، گزینه مناسبی برای مصارف شرکتی، سازمانی، اداری، خانگی و گیم‌نت‌ها خواهد بود.

خرید مستقیم این محصول

فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک تلگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک اینستاگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY