آموزش روش های مختلف اتصال به وایفای درWindows11

Windows11

مایکروسافت Windows11 را به طور رسمی منتشر کرد. اکنون، بسیاری از کاربران می‌توانند جدیدترین نسخه سیستم‌عامل ویندوز را دانلود و روی پی‌سی یا لپ‌تاپ خود نصب کنند.

Windows11 از یک رابط کاربری و ابزارهای کاملا متفاوتی نسبت به ویندوز ۱۰ بهره می‌برد و محیط آن تا حدودی برای شما تازگی خواهد داشت. شاید مدت‌ها طول بکشد تا دوباره به رابط کاربری گرافیکی Windows11 عادت کنید و بدانید هر تنظیم و ابزار دقیقا کجا است و چگونه باید کارهای خود را انجام دهیم.

شبکه و وای‌فای در Windows11 نیز تا حدودی تغییراتی داشتند و دیگر خبری از آيکون شبکه یا وای‌فای در نوار وظیفه نیست. در Windows11 شاهد ورود ویژگی Quick Settings هستیم که با تنظیمات وای‌فای و شبکه/صدا و بلندگو/باتری و چند چیز دیگر ادغام شده است و در گوشه سمت راست نوار وظیفه ویندوز ۱۱ مشاهده می‌شود.

با بردن نشانگر ماوس روی هر آیکون در Quick Settings می‌توان به طور جداگانه وارد تنظیمات آن آیکون شد ولی وقتی روی یک کلید کلیک کنید؛ به طور خودکار پنجره پاپ‌آپ Quick Settings باز شده و شما به همه تنظیمات آن‌ها دسترسی پیدا خواهید کرد.

در پنجره باز شده Quick Settings می‌توانیم به اتصالات وای‌فای دسترسی داشته باشید و از این طریق به شبکه وای فای خود وصل شوید. از جمله می‌توانید در این پنجره وای‌فای Windows11 را فعال/غیرفعال کنید.

در این مطلب، می‌خواهیم ۲ روش اتصال به وای‌فای Windows11 را آموزش بدهیم. اگر ویندوز ۱۱ را نصب کردید یا قصد نصب آن را به این زودی‌ها دارید؛ حتما این آموزش ساده و سریع را دنبال کنید:

آموزش اتصال به وای‌فای Windows11 از طریق Quick Settings نوار وظیفه

برای اتصال به Windows11 از طریق نوار وظیفه و پنجره Quick Settings مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- روی یکی از آیکون‌های وای‌فای یا بلندگو یا باتری در نوار وظیفه، گوشه سمت راست کلید کنید تا پنجره Quick Settings باز شود.

۲- روی دکمه سمت راست آیکون Wi-Fi در پنجره پاپ‌آپ Quick Settings کلیک کنید:

Windows11

۳- از پنجره باز شده می‌توانید روی کلید سوئیچی جلوی Wi-Fi کلیک و آن را On یا Off کنید. وقتی وای‌فای را روشن می‌کنید؛ ویندوز فهرستی از شبکه‌های وای‌فای شناسایی شده در محدوده کامپیوتر رومیزی یا لپ‌تاپ شما را نشان می‌دهد. یک شبکه وای‌فای را انتخاب و بعد رمزعبور وای‌فای را وارد کنید تا به شبکه وای‌فای وصل شوید:

۴- اگر رمزعبور وای‌فای را درست وارد کرده باشید؛ همانند تصویر زیر نشان داده می‌شود که شما به طور امنی به وای‌فای وصل شدید:

حالا می‌توانید از وای‌فای و اینترنت در Windows11 استفاده کنید.

آموزش اتصال به وای‌فای Windows11 از طریق اپلیکیشن Windows Settings

شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن Windows Settings نیز به وای‌فای وصل شوید. در Windows11 نیز همانند ویندوز ۱، مجموعه‌ای از ابزارها و تنظیمات در اپلیکیشن Settings جمع‌آوری شده‌اند. شما بسیاری از کارهایی که می‌خواهید در Windows11 انجام دهید را با استفاده از اپ Settings انجام دهید. تعریف یک کاربر جدید، تنظیمات شبکه‌های کابلی و وای‌فای، ساخت کانکشن به شبکه و بسیاری گزینه‌های دیگر در Settings در دسترس هستند.

برای اتصال به وای‌فای در Windows11 از طریق اپلیکیشن Settings مراحل زیر را بروید:

۱- کلیدهای Windows و i را با هم روی صفحه‌کلید فشار دهید یا وارد منوی Start شده و بعد گزینه Settings را بزنید:

۲- یک راه‌حل میانبر دیگر، استفاده از باکس جست‌وجوی (search box) در نوار وظیفه است. در این باکس عبارت Settings را تایپ و جست‌وجو کنید و روی آن در پنجره جدید باز شده کلیک کنید تا باز شود.

۳- اپلیکیشن Windows Settings مشابه شکل زیر است. حالا در این پنجره، از منوی سمت چپ روی گزینه Network & internet بزنید و بعد در پنجره بازد شده گزینه Wi-Fi را انتخاب کنید.

۴- مطمئن شوید که کلید سوئیچ وای‌فای روی On یا روشن قرار دارد. بعد روی گزینه Show available networks بزنید:

۵- Windows11 به شما فهرستی از شبکه‌های وای‌فای شناسایی شده را نمایش می‌دهد. وای‌فای خودتان را انتخاب و روی آن کلیک کنید تا به آن وصل شوید. باید رمزعبور وای‌فای را در کادر باز شده وارد کنید و بعد روی گزینه Connection بزنید:

حالا، کامپیوتر پی‌سی یا لپ‌تاپ شما به وای‌فای و اینترنت وصل شده است و آماده استفاده است.

Windows11 هنوز تنظیمات شبکه و وای‌فای کشف نشده زیادی دارد که سعی می‌کنیم به مرور همه آن‌ها را به شما آموزش دهیم تا از جدیدترین سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت هم مانند ویندوز ۱۰ لذت ببرید.

فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک تلگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY

لینک اینستاگرام فروشگاه اینترنتی های بای  |  HiBUY